Франція оголосила про заборону на встановлення газових котлів у нових будівлях, включаючи комерційні будівлі, починаючи з 2027 року. Про це заявив прем'єр-міністр Себастьян Лекорню, який заявив, що уряд подвоїть свою поточну підтримку електрифікації опалення до 10 мільярдів євро (11,7 мільярда доларів США) щорічно до 2030 року. На підтримку електрифікації французький уряд зобов'язався щорічно встановлювати 1 мільйон теплових насосів французького виробництва до 2030 року. «Доки ми залежимо від нафти та газу, ми продовжуватимемо платити ціну за чужі війни», – заявив Лекорню. У Франції вже існували заборони на встановлення нафтових та газових котлів до цієї заяви. Нафтові котли заборонені у всіх будівлях з 2022 року.

Газові котли заборонено в нових односімейних будинках з 2022 року, а в нових багатоквартирних будинках — з 2025 року, хоча гібридні котли дозволено. Франція планує перевести 2 мільйони одиниць соціального житла з газових котлів на електрифіковані системи опалення до 2050 року. Ці заборони є частиною впровадження Францією вимог Переглянутої директиви Європейського Союзу щодо енергоефективності будівель (EPBD) 2024 року в національне законодавство. EPBD закликає до декарбонізації опалення та охолодження через мережі централізованого теплопостачання та охолодження разом із «поступовою відмовою від викопного палива в системах опалення та охолодження з метою повної відмови від котлів на викопному паливі до 2040 року». Станом на 2024 рік Франція мала найбільшу кількість встановлених теплових насосів у Європі – 6,5 мільйона.
Хоча дані про продажі за холодоагентом недоступні, теплові насоси на пропані (R290) стають дедалі поширенішими в житловому секторі та становили 38% усіх сертифікацій KEYMARK у 2024 році.
KEYMARK – це добровільний стандарт сертифікації для європейських теплових насосів, і організація сертифікувала 2443 моделі теплових насосів у 2024 році.