Повернутися до новин

Антикризовий UPGRADE: як пережити зиму з Cooper&Hunter

Для українців опалювальний сезон, що наближається, є викликом у багатьох вимірах. Ми розглянемо рішення нагріву води для опалення і санітарних потреб (ГВП).

Населення попередили, що ліміт наявності електрики може дорівнювати 4-6 годин на добу. Активно просуваються питання автономної електрогенерації за рахунок використання сонячних панелей. Пропонуються програми підтримки на державному рівні щоб якомога більша кількість домогосподарств була спроможна автономно генерувати 5 кВт електрики від альтернативних джерел. Уявимо собі, що ви, як господар, придбали комплекс обладнання, що дозволяє отримати 5 кВт і можете скористатися ними під час блек-аутів.

Наступним кроком постає питання оптимального використання цих 5 кВт, щоб їх вистачило якомога довше. Логічно, що для цього ви повинні використовувати електрообладнання з мінімальним споживанням. А що, як ми вам повідомимо, що є бюджетний нагрівач води, потужністю 5 кВт зі споживанням максимум 1,9 кВт і середнім 0,8 кВт? Це генератор тепла серії MiniPower Inverter Cooper&Hunter (фото). 

Як це працює? Споживана потужність використовується, переважно, для живлення компресора, який створює тиск в замкнутому контурі з двома теплообмінниками. В контурі циркулює сучасний енергоефективний холодоагент R32. За умови низького тиску, цей холодоагент набуває температури, яка суттєво нижча за температуру атмосферного повітря. Завдяки цьому тепло з повітря передається до холодоагенту і він переходить у газоподібний стан. На наступному етапі, цей газ стискається в компресорі і набуває високої температури, якої достатньо, щоб нагріти проточну воду в ще одному теплообміннику. Після нагрівання до +55С ця вода подається для санітарних потреб, або в систему опалення вбудованим циркуляційним насосом. Таким чином, різниця між спожитою і виробленою енергією досягає коефіцієнту 4.35. Тобто на один кіловат спожитої енергії, тепловий генератор виготовляє з повітря 4,35 кВт корисного тепла. Власне з ваших наявних 5кВт, які ви отримали від сонця, залишається «вільними» для використання більше 3 кВт енергії для інших потреб (освітлення, холодильник, чайник тощо) і при цьому у вас вже працює джерело тепла, потужністю 5 кВт для нагрівання води. Це «чудо» енергоперетворення відбувається в діапазоні зовнішньої температури до -15С і навіть нижче. За умови середньозимової температури, скажімо для Києва –2С, 80% часу тепловий генератор буде працювати з найвищими високими показниками ефективності.  Власне в цьому і полягає «секрет» як пережити зиму за умов відсутності електрики і не обмежувати себе в опаленні і гарячому постачанні.
Але самого MiniPower Inverter ще не достатньо, щоб гріти воду. Треба ще додати ємність, в якій буде нагріватися вода. Об’єм бака може бути будь який, але не менше 50 літрів. Це важлива умова, щоб теплогенератор працював коректно. Найкращий тип бака – бойлер з вбудованим теплообмінником (приклад).

Хоча можна використати будь яку ємність, наприклад пластиковий бак, бочку тощо (фото). 


MiniPower Inverter (назовні) треба з’єднати трубопроводом із баком (в середині приміщення). Подати живлення від мережі (аккумулятора, генератора і т.п.) і вже можна гріти воду. 

Підбиваючи підсумки цього короткого огляду треба додати наступні переваги Minipower Inverter від Cooper&Hunter:

- можна додати до вже існуючої системи підготовки санітарної води або опалення, здійснивши антикризовий upgrade;

- швидкість нагріву 100 літрів води за 40 хвилин (від кімнатної температури до +55С).

- споживання 3 кВт/год для нагріву 300 літрів (електричний ТЕН, котел витратить 9 кВт/год) відео з підтвердженням цього факту дивись тут https://www.youtube.com/watch?v=4LBXsANQw68

- можливість використовувати будь-яку ємність для нагріву води

- живлення від АКБ, сонячних панелей, генератора (відео дивись тут , електричного авто тощо, при цьому мінімальні стартові токи не вибивають ваші запобіжники!

- елементарний монтаж

- система автоматичного захисту від замерзання, від «холостого ходу», коли немає протоку води.

- автоматичне керування додатковим опалювальним приладом в існуючій системі (ТЕН, Електрокотел, Газовий котел тощо)

- дистанційне керування через WiFi та BMS

А чому ми говоримо, що MiniPower Cooper&Hunter це «бюджетне» і доступне рішення? Тому, що роздрібна вартість агрегату 1200 дол. в еквіваленті за поточним курсом гривні, що складає 20 дол. в місяць на протязі 5 років гарантії. Якщо ваша поточна система опалення і ГВП має потужність близько 5 кВт, а оплата за електрику в середньому за місяць більше ніж 20 дол. то тепловий насос Minipower Inverter Cooper&Hunter вам рекомендовано в якості UPGRADу навіть без енергетичної кризи.  А під час війни і black-out немає сенсу акцентувати увагу на окупності теплового насосу, хоча вище ми вам порахували, що вона реальна і навіть швидше.

 За матеріалами: